Vidanjör Ne İçin Lazım Olur?

Vidanjör öncelikle bir araç olduğunu söyleyelim bilmeyenler için, vidanjör araçlarıyla kanalizasyonların temizleneme işlemleri yapılabilir, kanalizasyon açıldıktan sonra kanalizasyon içinde oluşan suyun çekimini yine vidanjör araçları yapmaktadır.

Vidanjör araçları ayrıca arkalarında bulunan depolar sayesinde kimsayal atıklarıda depolayıp gerekli yerlere götürmeye yararlar, fabrikadan veya kimyevi işlerle uğraşan iş yerlerinden çıkan kimyasal atıkları da yine vidanjör araçları yardımı ile nakliyesi yapılmaktadır.

Vidanjör araçları genellikle kanal, kanalizasyon temizliğinde ve foseptik kuyularında çok kullanılmaktadır, foseptikte oluşan tıkanıkları küçük boyutta ise şayet kendiniz temizleyebilir ve tıkanıklığı giderebilirsiniz ama tıkanıklık büyük boyutlarda ise bir vidanjör aracına ihtiyacınız var demektir.

Foseptik kuyularının tıkanma nedenlerinin başında foseptiğe kaçırılan plastik maddelerdir, plastik maddeler genellikle suda özellikle lağım suyunda erimeyeceği için bir süre sonra bu plastiklerden dolayı tıkanıklıklar meydana gelmektedir, açılabilmesi içinde kuvvetli bir basınç uygulanması lazımdır ki bu basınç uygulamasını vidanjör araçları yapabilmektedir.